CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81.yılı nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.  
Türkiye Cumhuriyeti’ni büyük fedakarlık ve zorluklarla kuran, tam bağımsız, üreten, kalkınan, dışa bağımlı olmayan barış içinde bir toplum yaratan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan topraklarında ve ilham kaynağı olduğu dünya devletlerinde fikirleri,devrimleri ve düşünceleri ile hala yaşadığını söyleyen Zeybekoğlu aramızdan ayrılışının 81.yılında Atatürk’ü büyük bir özlem, saygı ve şükranla andıklarını ve her zaman bu topraklarda fikirleri ile yaşatacaklarını belirtti.
09.11.2019
1434
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; "Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Parti’mizin kurucusu,her şeyimizi borçlu olduğumuz ulu önder Atatürk 10 Kasım 1938’de sadece bedenen aramızdan ayrıldı. Bugünleri o günlerden gören ileri görüşlü bir lider, Kurtuluş Savaşı’nın dahi baş komutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, demokrasinin, özgürlüklerin, insan haklarının, seçme ve seçilme hakkının, üreten bir ülkenin, geleceğe güvenle bakan gençlerin umudu ve her şeyimizi borçlu olduğumuz ulu önderimiz. Atatürk bugün olduğu gibi fikirleri, devrimleri ile rehberimiz olmaya, yolumuzu aydınlatmaya devam edecek. Kendisinin şu sözünde söylediği gibi; "İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben,et ve kemik geçici Mustafa Kemal.İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesi ile ifade edemem. O ben değil bizdir! O memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni yaşam ve büyük Ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum.Benim girişimlerim onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz,hepinizsiniz. Geçici olmayan,yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal O’dur." der. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’mizin ve Cumhuriyet Halk Parti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü büyük bir saygı ve şükranla anıyor, O’nu her zamankinden daha fazla özlüyor ve arıyoruz." dedi.

CHPnet

SİTELERİ