CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı: ‘‘Bu büyük zafer bağımsızlık mücadelesi veren tüm mazlum ülkelere cesaret ve umut vermiştir.’’  
CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 97.yılını ve Zafer Bayramı’nı kutladı.
29.08.2019
1125
Yazı Boyutu: A- A+

30 Ağustos 1922 tarihinde Atatürk’ün askeri dehası, Türk Milleti’nin cesareti ile dünya tarihinin değiştiğini ve emperyalist devletlere büyük bir ders verildiğini söyleyen Zeybekoğlu bu büyük zaferin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi veren mazlum ülkelere de örnek olduğunu hatırlattı.

Zeybekoğlu; “30 Ağustos Türk Milleti’nin birlik ve beraberlikle neleri başarabileceğini gösteren Türk ve dünya tarihi açısından çok önemli bir tarihtir. Güçlü emperyalist devletlerin ordularına eldeki kıt imkanlarla karşı duran, Başkomutan Atatürk’ün önderliğinde bir ve tek yumruk olan Türk Milleti düşmanı Türk yurdundan atmış ve tarihin akışını değiştirmiştir. Bu büyük zafer bağımsızlık mücadelesi veren tüm mazlum ülkelere cesaret ve umut vermiştir. Bizlere bu gururu yaşatan ve bugünü Zafer Bayramı yapan başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, cepheye kağnılarla silah ve erzak taşıyan analarımızı saygı ve şükranla anıyorum.” dedi.

CHPnet

SİTELERİ