CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu: “Cumhuriyet sarayın, tek adamlığın, hilafetin sonu, aydınlanmanın, demokrasinin, adaletin, eşitliğin başlangıcıdır.”  
CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu halkın hür iradesinin yönetim biçimi olan Cumhuriyetin 96.yaşını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı.
29.10.2019
1012
Yazı Boyutu: A- A+

Türk Milleti’nin tarih boyunca birçok devletler kurduğunu hatırlatan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, milletinin, halkının karakterini, adetlerini en iyi bilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sarayın değil halkın yönetim biçimi Cumhuriyet’i 29 Ekim’de ilan ettiğini söyledi.

Zeybekoğlu; “Cumhuriyet sarayın, tek adamlığın, hilafetin sonu, aydınlanmanın, demokrasinin, adaletin, eşitliğin başlangıcıdır.”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; “Tarih kitaplarına baktığımızda Türk Milleti’nin boyundurluk altına girmeyen, bağımsızlığına düşkün, cesaretli ve adaletli bir millet olduğunu görürüz. Halkını çok iyi tanıyan, karakterini ve adetlerini çok iyi bilen Atatürk Kurtuluş Savaşı’ndan sonra halkın hür iradesinin yönetim biçimi olan Cumhuriyet’i ilan etmiş ve Türk Milleti’ne bugünü Cumhuriyet Bayramı olarak miras bırakmıştır. Cumhuriyetimiz bugün 96 yaşında. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde küllerinden doğan, işgalci kuvvetler ve onun işbirlikçileri saltanat sevdalıları ile mücadele eden ve büyük bir zafer kazanan Türk Milleti Cumhuriyet sayesinde de ekonomide, tarımda, üretimde, eğitimde, demokraside de büyük zaferler kazanmış, kulluktan yurttaşlığa geçmiştir. Cumhuriyet sarayın, tek adamlığın, hilafetin sonu, aydınlanmanın, demokrasinin, adaletin, eşitliğin başlangıcıdır. Bugün sahip olduğumuz her şeyi Atatürk’e ve Cumhuriyet’e borçluyuz. Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını korumak en büyük vazifemiz olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek Cumhuriyet’in önemini vurgulamış ve Cumhuriyet’i çok güvendiği gençlere emanet etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle varlık sebebimiz, en büyük bayramımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyor, Türk Milleti’nin Cumhuriyet’ine ilelebet yaşatacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

CHPnet

SİTELERİ