CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜ 3. İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ  
16.05.2017
637
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Bodrum İlçe Örgütü 3. İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuşan CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen,” Bu referandumun Adı: Anayasa, Soyadı ise Başkanlık. Bu anayasa değişikliği, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk kurduğu Parlamenter meclisi devre dışı bırakan tek adamlık sistemidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Örgütü Yönetim olarak 3. İlçe Danışma Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

OASİS’de bulunan Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya CHP Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir ile Ömer Süha Aldan, Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Belediye Başkan Yardımcıları Taner Uslu ile İsmail Altındağ, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan Yakar, CHP Bodrum Gençlik Kolları başkanı Salih Yanık, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantı açılışında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Danışma Kurulu Toplantısının açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen İlçe Başkanı Recai Seymen, şunları söyledi:

-Adı: Anayasa, Soyadı ise Başkanlık

“Değerli arkadaşlarım hepinizin bildiği gibi yaklaşık bir ay önce yani 16 Nisan Pazar günü partimiz ve ülkemiz bir referandum yaşadı. Bu referandumun Adı: Anayasa, Soyadı ise Başkanlık. Bu anayasa değişikliği, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk kurduğu Parlamenter meclisi devre dışı bırakan tek adamlık sistemidir. Baştan bunun altını çizmek gerekiyor. Çok detaylara inmeyeceğim. Ancak bir iki konuya da değinmeden geçemeyeceğim. Değerli arkadaşlarım, bu referandum öncesiyle, sonrasıyla da meşru değildir. Yalandır, dolandır ve desisedir. Asla adil, hakça bir referandum olmamıştır. Sabah akşam yattılar, kalktılar milli irade dediler, ancak sandıktan milli iradenin değil sarayın iradesinin çıkması için her yolu mubah saydılar. Bu referandumda birçok ilke imza atıldı. Örneğin; Sandıklardan eksik oy pusulalarının çıkması, yine sandıklardan mühürsüz oy pusulaları çıktı ve YSK tarafından geçerli sayıldı. Devletle ve devlet olanakları ile millet ve milletin olanakları yarıştı. Ülkenin cumhurbaşkanı adeta AKP genel başkanı gibi çalıştı ve mitingler yaptı. Ve daha başka şeyler. Saymama gerek yok zaten biliyorsunuz. Değerli arkadaşlar bütün bunlara rağmen YSK resmi sonuçları yüzde 51 evet, yüzde 49 hayırdır” dedi.

“Aslında bırakın Türkiye’yi tüm dünya biliyor ki referandum sonucu bu değildir” diyerek konuşmasına sürdüren Seymen, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

-Türkiye genelinde ilk 19 ilçe içerisine

“Utanmadan sıkılmadan açıkladıkları sonuç Türkiye gerçeğini yansıtmıyor. Şimdi yüzdesel tahminlere girmek istemiyorum. Ama bu yapılanları da içime sindiremiyorum. Kabul etmiyoruz. 0 nedenle bu referandum, hukuki değildir, insani değildir başka ne diyeyim. Ancak referandumla ilgili söyleyeceğim başka şeyler de var. CHP Bodrum ilçe Örgütü olarak müthiş çalıştık. Üst düzey bir performans gösterdik. O nedenle başta yönetim kurulumuza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza meclis üyelerimize geçmiş dönem seçilmişlerimize, aramıza katılan gönüllülerimizle dolayısıyla tüm örgütümüze huzurunuzda sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü bu örgüt tüm bileşenleri ile iyi ilişkiler kurarak Bodrum’dan % 80 gibi bir sonuç çıkardı ki bu da bizi Muğla’da birinci, ilçe bazında Türkiye genelinde ilk 19 ilçe içerisine sokmuştur. Örgütümle gurur duyuyor ve huzurlarınızda bir kez daha saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

-Bu sonucu kabul etmiyoruz

Konuşmasında Milliyetçi Hareket Partisi’nin muhaliflerine ve hayırı destekleyen tüm parti ve Sivil Toplum Örgütlerine teşekkür eden Seymen, konuşmasına şöyle devam etti;

“Ayrıca Haziran Hareketi başta olmak üzere Bodrum’daki tüm STK’lara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kendiliğinden oluşan Hayır bloğu bizimle bir imece anlayışı içerisinde çalışmışlardır. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu iş bitmedi arkadaşlar. Bitmemelidir de. Öncelikle bu sonuç meşru değildir. Bu sonucu kabul etmiyoruz. Bu sonuçları bilhassa hayır bloğunda yer alan kimse bizim parti büyüklerimiz bile olsa bu sonuçları kabul edici bir konuşma yapmamalıdırlar. Biraz önce belirttiğim gibi bu referandumun yasal olmadığını, şaibeli olduğunu asla unutturmayacağız. Her platformda bunu seslendireceğiz, susmayacağız, yılmayacağız, korkmayacağız. Çünkü suçlular korkar, suçlular saklanır, suçlular sesini çıkaramaz. Bizim öyle bir derdimiz yok. Ülke genelinde % 50’lik bloğu dağıtmamaya, tam tersine çoğaltmaya özen göstereceğiz. Bunun içinde ortak paydanın parlamenter sistem ve demokratik bir anayasa yapmak için bugünden itibaren çalışmaların başlaması gerektiğine inanıyoruz. Yılgınlık yok, mücadeleye daha kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Diyoruz ki; "Kurtuluş yok tek başına, Ya hep beraber, ya hiç birimiz". Hepinize saygılar sunuyorum.”

Referandum sürecinin değerlendirildiği toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti. 

CHPnet

SİTELERİ