Başkan Gürün’den Honaz Çıkartması  
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Denizli Honaz’da 2 Haziran’da yenilenecek seçimler öncesi Millet İttifakı adayı Yüksel Kepenek’e destek olmak için Honaz’daydı.
31.05.2019
1013
Yazı Boyutu: A- A+

İstanbul’da 23 Haziran’da yenilenecek seçimler öncesi seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek olmak için İstanbul Tuzla’ya giden ve burada CHP İlçe örgütü ile başarılı bir çalışma yürüten Başkan Gürün 2 Haziran’da yenilenecek seçimler öncesi de seçilmiş Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’e destek olmak için Honaz’a gitti. CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun da eşlik ettiği Honaz programının bir bölümüne Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da katıldı. CHP’li belediye başkanlarının gövde gösterisi yaptığı Honaz’da vatandaşların başkanlara göstermiş olduğu ilgi görülmeye değerdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Denizli Honaz’da DRT televizyonuna konuk olarak 31 Mart yerel seçimlerini ve gündemi değerlendirdi. Honaz’ın meşhur kiraz bahçelerinde üreticilerle bir araya gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve belediye başkanları kiraz üreticilerinin sıkıntılarını dinleme fırsatı buldu. Honaz’da iftar programına katılan ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün buradan da seçilmiş Honaz Belediye Başkan adayı Yüksel Kepenek ile birlikte miting alanına geçti.

Yüksel Kepenek; “Biz birlik olduğumuzda karşımızda hiçbir güç duramaz.”

Meydanı dolduran kalabalığa seslenen Honaz’ın seçilmiş belediye başkan adayı Yüksel Kepenek 7 ay önce yola çıktıklarında sayılarının az olduğunu ama şimdi meydanlara sığmadıklarını söyledi ve 31 Mart’ta kazandıklarını yine kazanacaklarını belirtti. Yüksel Kepenek; “Buğday ektik, yeşerdi, büyüdü, neredeyse biçilecek hale geldi biz hala seçim yapıyoruz. Çocukların yüzü gülsün, üreticinin umudu olsun diyerek projelerimizi hazırladık ve herkes Honaz’ı tanıyacak diye sizlere söz verdim. Bugün Muğla, Adana, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlarım daha önce de Aydın ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarım yanımızdaydı. Biz birlik olduğumuzda karşımızda hiçbir güç duramaz.” dedi.

Başkan Gürün; “Her şeyin güzel olması için Honaz’da Yüksel Başkan, İstanbul’da Ekrem Başkanın yanındayız”

Honaz’ın kararını verdiğini meydanı dolduran kalabalığa bakınca herkesin anlayacağını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün halkın oyları ile seçilen bir başkanı başka oyunlarla yenmeye çalıştıklarını buna da Honazlıların izin vermeyeceğini belirtti. Başkan Gürün; “Kürsüye çıkmadan önce kalabalığın arasından bir teyze “Bizler Yüksel başkanı başkanlığa mehel gördük gene seçeceğiz.” dedi. Meydanı dolduran kalabalığa bakınca bende seçimi kazandıktan sonraki bir kutlamaya katılıyormuşum gibi hissettim. Sizler kararınızı vermiş Yüksel Kepenek’i başkanlığa mehel görmüşsünüz. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra hepimizin adalet duygusunu zedeleyen gelişmeler yaşandı. Ama halkımız olgunlukla bu yaşanan süreci takip etti. Hep birlikte sandığa tekrar giderek oylarını kullanacaklar ve demokrasi dersi verecekler. Atatürk’ün evlatları olarak umutsuz olmaya hakkımız yok. Sevgiyle, hoşgörüyle hep bir arada olacağız. Kucaklaşacağız, kavganın hiç kimseye faydası yok. Antalya’sı, Aydın’ı, İzmir’i, Adana’sı, Muğla’sı ve tüm Türkiye demokrasimiz için, yarınlarımız için Honaz’da Yüksel Başkan, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu başkanımızın yanındayız. Her şey çok güzel olacak” dedi.

CHPnet

SİTELERİ